سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
تبلیغات در اینستاگرام


به گزارش معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان کردستان

مرحله استانی جشنواره الگوهای برتر تدریس دوره ابتدایی سال تحصیلی 94/93 برگزار گردید

این جشنواره با هدف : ارتقای صلاحیت‌های علمی و حرفه‌ای، دست یابی و اشاعه الگوهای عملی و استاندارد تدریس وتوسعه فعالیت‌های تیمی معلمان برگزار می گردد، به جهت اهمیت کارکردهای فن‌آوری‌های نوین در فرآیند یاددهی - یادگیری و نیز جدید التالیف بودن کتاب‌های درسی، با رویکردiT در سه ماده درسی کتاب های جدیدالتالیف : ریاضی، علوم و اجتماعی در سال تحصیلی 94/93 برگزار ‌گردید در این جشنواره 1784 آموزگار دوره ابتدایی در قالب 443 تیم مشارکت و به رقابت پرداختند از مجموع طرح‌های ارایه شده تعداد 65 طرح به مرحله استانی راه یافتند که در ارزیابی نهایی10 تیم به عنوان طرح‌های برتر برگزیده شده‌اند. طرح‌هایلیست بر گزیدگان جشنواره تدریس برتر مرحله استانی جشنواره مانند سنوات گذشته به صورت نرم افزار به شهرستان‌ها و مناطق جهت استفاده همکاران ارسال خواهد شد.
تاریخ : پنج شنبه 94/4/11 | 5:1 عصر | نویسنده : داود بالا دستیان | نظر

    همایش روز هوای پاک در دبستان روستای گل قشلاق

 

دبستان گل قشلاق  در تاریخ 20 اسفند 93 راس ساعت 10.35 دقیقه صبح همایش روز هوای پاک با همکاری دهیاری روستا و خانه بهداشت  وبا شرکت مردم فهیم این روستا با هدف فرهنگ سازی جلو گیری از آلودگی زیست محیطی و دفع اصولی زباله برگزار نمود. دانش آموزان ومعلمان شاغل در این دبستان با حمل پلاکارد های حاوی پیام های زیست محیطی ، پاگیزگی وحفظ محیط زیست را هشدار دادند . در این همایش دانش آموزان همراه با سایر اقشار مردم روستا با استفاده از دستکش یکبار مصرف وماسک وکیسه های زباله ، نسبت به جمع آوری زباله های داخل زمینهای کشاورزی اطراف روستا ومحوطه کوچه های روستا ، اقدام نمودند. در پایان همایش مردم فهیم روستا باجمع آوری زباله های اطراف محیط دبستان وتجمع مقابل دبستان مذکور پیمان بستند تا زباله ها را اصولی دفع نمایند واز ریختن زباله در کوچه های اطراف جلو گیری نمایند.در پایان مراسم از اقدام خداپسندانه مردم ودهیاری وخانه بهداشت روستا تشکر وقدر دانی شد

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
تاریخ : جمعه 93/12/22 | 9:48 عصر | نویسنده : داود بالا دستیان | نظر
طریقه ساخت موشک آبی
بخش اول :
موشک آبی چیست؟
در ساده ترین تعریف می توان موشک آبی را یک بطری نوشیدنی گازدار معرفی کرد که به صورت وارونه قرار گرفته و در انتهای آن دماغه (نوک) موشک نصب شده است. درون بطری موشک تا حد معینی آب وجود دارد که این آب نقش سوخت موشک را ایفا خواهد کرد. در پایین موشک (دهانه بطری) نیز می توان از نازل استفاده کرد. استفاده از بال هم جهت پرواز بهتر و پایداری بیشتر توصیه می شود.

دماغه یا نوک موشک قسمتی است که وظیفه شکافتن هوا و آئرودینامیک کردن جریان روی بطری نوشابه را دارد. بعلاوه اگر قرار باشد موشک شما مجهز به چتر فرود باشد و یا باری را حمل کند؛ این قسمت بهترین گزینه است.
بال ها یا پره ها از مهمترین قسمت های موشک آبی شما ، و مهمترین وجه تمایز یک بطری ساده و یک موشک آبی هستند. بال های موشک باعث می شوند به هنگام پرواز پایداری بیشتری ایجاد شود.

تا کنون شکل ظاهری یک موشک آبی را توصیف کردیم. ولی موشک چگونه پرواز خواهد کرد؟
برای پرواز موشک باید یک مکانیزم پرتاب برای آن طراحی کنیم. ادامه مطلب...


تاریخ : پنج شنبه 93/12/14 | 10:28 عصر | نویسنده : داود بالا دستیان | نظر

ما همیشه  به دانش اموزانمان گفته ایم بروند ودر زمینه مشخصی تحقیق کنند . حال آیا وقت ان نرسیده که ما نیز در پروژه های تحقیقاتی آنان همراه و همگامشان  باشیم .

امسال دانش اموزان پایه های چهارم وپنجم دبستان روستای گل قشلاق در نمایشگاه جشنواره جابر بن حیان حضور پیدا کردند . در پایه چهارم محمد شیری ومریم بهرامی توانستند  ادعای خود را مبنی بر طرح کشت بدون خاک را به سرانجام برسانند ورتبه برتر اموزشگاه را کسب کنند وراهی مرحله منطقه ای شوند انان مدعی هستند که این طرح در زمین های شوره زار مناطق خشک کویری پاسخ گوی نیاز کشاورزان این مناطق هست . این طرح در مرحله منطقه ای نشان رتبه اول منطقه را کسب کرد. برای این دانش اموزان آرزوی موفقیت داریم .

طرح دیگری به نام نگهبانی برای گلها توسط فاءزه ابو الفتح زاده وفاطمه ابوالفتح زاده ورضا شیری روانه نمایشگاه جابر اموزشگاه شد در این مرحله طرح از نوع طراحی وساخت بود ونشان برتر اموزشگاه را کسب کرد وروانه نمایشگاه منطقه شد .این طرح مشکل آب ندادن به گلها را در روزهای تعطیل مدرسه و صرفه جویی در مصرف را بر طرف کرده است .برای این دانش اموزان هم آرزوی موفقیت داریم.

هدف طرح جابر دیدن این لحظات  باشکوه در زندگی دانش آموز است . خود باوری . اعتماد به نفس . احساس ارزشمندی .حس تعلق

 

 

 

 

 
تاریخ : سه شنبه 93/12/5 | 10:42 عصر | نویسنده : داود بالا دستیان | نظر

چگونه توانستم با انجام طرح جابر ضعف درسی علوم را در پایه ششم  کاهش دهم

این  نمونه اقدام پژوهی  که لینگ دانلود آن حذف گردیده بود مجددا به سفارش خانم جعفری قابل دانلود شد . همکاران می توانند فایل pdfآن را  از لینگ زیر دریافت نمایند.

Action_Research-.pdf  

برای دانلود اینجا کلیک کنید

تاریخ : جمعه 93/12/1 | 4:57 عصر | نویسنده : داود بالا دستیان | نظر